Vítejte na stránkách věnovaných převážně leteckému modelářství a cestování....

V zimě na Sněžku

Na konci minulého roku jsme se s klukama z práce dohodli, že bychom mohli udělat zimní výstup na Sněžku...

...no a tak jsme stanovili termín na 11. - 12. února. Nakonec ze šesti  lidí tři odpadli, plus další tři lidi z jiný firmy, takže celkem nás bylo šest. Tři pěšky a tři na skialpech. Vyrazili jsme v pátek opdoledne do Špindlu, tam nechali auto a za deště vyrazili Dlouhým dolem po zelené turistické značce nahoru. Počasí bylo fakt hnus, déšť, mlha, ale aspoň jsme neviděli to co nás čeká. Asi za dvě hodiny jsme byli na Výrovce, kde bylo kromě personálu a pár téměř místních, prázdno. Ale to nám nevadilo, dali jsme si grog, utopence, pár piv....no celkem jsme tam vydrželi přes tři hodiny. Už za tmy jsme pokračovali dál na Luční boudu. Mlha pořád stejná, místo deště sníh a hroznej vichr, ale za hodinku jsme tam byli. Ještě jsme chvilku poseděli v hospodě, najedli se a šlo se spát.

Ráno bylo -13°C, mlha, vítr...žádná změna. Skialpinisti vyčkávali na pokojích no a my se rozhodli nakonec zkusit štěstí a vydali jsme se na Sněžku. Vidět bylo tak na 50 metrů, ale podklad byl zmrzlej, tak se šlo docela dobře. Potkali jsme asi tak 4 lidi, nikde nikdo, bylo fakt hnusně.

Nahoře jsme zašli do nově postavené České poštovny nakoupit pohledy a omrknout to. Za 10 minut, když jsme vylezli ven, se nám ukázala modrá obloha, všechno se otevřelo a byly krásný výhledy. Neuvěřitelný obrat počasí, paráda... Strávili jsme tam asi hodinu, všechno si několikrát vyfotili a obrátili se k návratu. Najednou byly všude davy lidí...

Na Luční boudě jsme si dali polívku, nakoupili nějaké pečivo z místní pekárny a pokračovali přes Výrovku až dolů do Špindlu, pořád za sluníčka.

Zažili jsme déšť, sníh, mlhu, ale na tom nejdůležitějším místě i krásný počasí. Měli jsme štěstí a stálo to za to.

10.06.2013 12:42:43
josef.baco
Kamarádi modeláři
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one