Vítejte na stránkách věnovaných převážně leteckému modelářství a cestování....
Suchoj SU-29 - obrázek

Suchoj SU-29 - obrázek

Asi nejsem jediný, kdo podlehl módě EPP modelů a asi poprvé v životě si koupil téměř hotovou stavebnici. Chtěl jsem akrobata, aby něco vydržel a aspoň trošku vypadal.

Sáhl jsem do produkce firmy Telink a modelu Suchoj SU-29. Nechal jsem se "ukecat" popisem modelu a jeho letových vlastností a model objednal. Nechápu co je na tom tak drahý, ale už se stalo:-)

Za chvíli byl model doma a začal jsem ho sestavovat. Nebylo to nic těžkýho, udělal jsem pár drobných úprav, ale bohužel ne ve vyztužení. Říkal jsem si, že když to někdo vyrábí, tak to má asi vyzkoušený. No nevím, asi jsem naivní:-)

Postavený jsem to měl rychle a proběhl úspěšný zálet. Letělo to, ale nějak mě to nenadchlo. Je to opravdu gumový a při nějakých obratech se to deformuje, takže se mění seřízení a obraty nejdou udělat pořádně nebo vůbec. Třeba obrácený přemet to neumí, v polovině se to překroutí a vyplave. Jinak to lítá, ale žádný zázrak ani krása. Ale vydrží to hodně, to jo:-)

Technický data a parametry: rozpětí 800 mm, hmotnost cca 360 g, motor AXI 2212/34 Silver Line, regulátor JETI 08 Plus Advance, vrtule GWS 10/4,7 (odběr 8,4 A), baterie Li-pol 1250 mAh 3 čl., serva GWS 1 x 9 g, 2 x 5,4 g.

Stavěno: 06/2006

Stav: dal jsem ho Milanovi, ten ho vyztužil a dal zase dál:-)

12.08.2008 18:11:39
josef.baco
Kamarádi modeláři
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one