Vítejte na stránkách věnovaných převážně leteckému modelářství a cestování....
Extra 300 - obrázek

Extra 300 - obrázek

Lákalo mě postavit si nějakého akrobata, ale protože jsem to nechtěl hned rozbít, rozhodl jsem se vyzkoušet nejdřív něco jednoduššího z depronu...což mě od rozbití ale nezachránilo:-)

Na internetu jsem vybral  a stáhnul plán na Extru 300. Letová videa mě hned nadchla, i když mi bylo jasný, že takhle já s tím nikdy nepoletím:-) Stavba je rychlá, jednoduchá a finální vzhled nic moc. Stříkat se mi to nechtělo, protože jsem nepředpokládal, že to nějak dlouho vydrží, a to jsem se nemýlil. Nemá smysl asi moc popisovat stavbu, prostě pár desek depronu, trochu uhlíku a lepidla a všechno to smatlat dohromady.

Lítání s tímhle ŕem bylo parádní, lítá pomaličku, nožový lety parádní, umí to mnohem víc než moje ruce:-) Odvážil jsem se lítat dost nízko nad zemí a ne vždy mi to prošlo, takže např. čumák jsem měnil min. 3x. Ale na naučení a blbnutí je to výborný letadlo, můžu doporučit. Teda pokud někomu nezáleží moc na vzhledu a trvanlivosti. Mě osobně se to moc nelíbí.

Technický parametry a vybavení: rozpětí něco kolem 900 mm, váha asi 340 g, motor AXI 2212/34 silver, regl JETI 08 Advance, baterky E-tech 1200 mAh, serva Pelikán 4,3 g a jedno GWS 9 g, vrtule 10/4,7. 

Stavěno: 11/2005

Stav: odstrojený, čeká na vyhození:-)

 

11.08.2008 11:59:51
josef.baco
Kamarádi modeláři
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one