Vítejte na stránkách věnovaných převážně leteckému modelářství a cestování....

Chance Vought F4U "Corsair"

Chance Vought F4U "Corsair" - obrázek

Chance Vought F4U "Corsair" - obrázek

Dělal jsem trochu pořádek a narazil jsem asi na dva roky starý výřezy Corsaira. Všechno z pěnovýho polystyrenu, se kterým je docela blbá práce....

Bylo mi to ale líto vyhodit, tak jsem se do toho pustil. Není moc co popisovat, prostě běžná piplačka s polystyrenem, tmelení, broušení....potah papírem na střihy. Jenom ocasní plochy jsou z depronu. Motor použiju z prodanýho akrobata, a to PYTHON 100. Víc asi řeknou fotky.

Tak dlouho jsem čekal na lepší počasí až jsem to nevydržel a dnes 14.4. proběhl zálet, ve větru a při 6°C. Letěl jsem jen chvilku, abych věděl, zda má smysl pokračovat dál v dokončení modelu. Letěl v podstatě hned napoprvé, jen jsem lehce dotrimoval křidélka. Ve větru nebylo moc poznat jestli tomu něco chybí, ale vypadalo to, že je vše v pořádku. Až přistání mě trochu překvapilo, myslím si, že to sedlo celkem slušně, ale i tak byl model celkem "poškozen", čehož jsem si všimnul až doma. Prasklo lože uchycení křídla, což bude asi dost slabý článek a pohmoždilo se křídlo. Takže ještě před kamufláží a dokončení, musím dost opravovat. To není až takový problém, horší je, že se to stalo při normálním" přistání...nechci to vidět až se přistání nepovede.

Sice ještě nemám kabinu, která se mi nedaří upéct,ale snad se k ní nějak dostanu:-) Začal jsem model stříkat. Rozhodl jsem se pro kamufláž stroje, se kterým létal major Fernando solo Enriquez v roce 1969 z Hondurasu. Bohužel opravené šrámy po záletu jsou i pod kamufláží celkem vidět, takže už teď má stroj patinu...

Technické parametry a vybavení:

Rozpětí 850 mm, délka 620 mm, letová hmotnost  462 g, motor PYTHON 100, vrtule 7/4 (7.7 A odběr, 92 W výkon) regulátor 12A, baterie lipol 3s 1500 mAh.

8.5. 2010 proběhl ostrý zálet. Hned napoprvé bylo moc vzadu těžiště, tak jsem obletěl jedno kolo a maličko tvrději přistál. Pomačkal se kryt motoru a zlomila vrtule. Podruhé mi to hodil Karel, pro změnu to bylo těžký na čumák, ale vybral jsem to. Dotrimoval a docela slušně pár minut lítal. Když najednou přestal model poslouchat, nevím jestli rušení nebo vypnul regulátor, každopádně to šlo kolmo k zemi a ulomil se čumák, ostatní zůstalo téměř bez poškození. Takže moc dlouho to nevydrželo, budu muset zase opravovat, což bude chvíli trvat, nechce se mi. Musím zjistit příčinu toho výpadku, i když o tom pochybu, že se mi to podaří.

Udělal jsem znovu měření a odběr s vrtulí 9/4,7 byl kolem 9 A, takže by to na 12 A regulátor nemělo mít takový vliv. Je to ale lopata, takže jsem vyměnil vrtuli na 7/4 a  odběr klesnul pod 7 A (jak s kterýma baterkama). Nicméně pořád nevím proč to vypadlo:-( Doufám, že to není zase rozladěnou vysílačkou... Ještě by to mohlo prý údajně být neukostřenými servy. Moc se mi to zase do vzduchu cházet nechce, když nevím co s tím je.

16.5. 2010 je Corsair zase připraven k letu, snad to nedopadne jako posledně.

Další pokus neskončil moc dobře, hned po odhodu opět přestal reagovat a kolmá srážka se zemí znamenala přeraženou přepážku, naštěstí nic jinýho. Oprava nebyla tak pracná. Pak jsem dal jiný přijímač, starý REX 4 a šel na to zas. První pokus byl špatný odhod a nevybrání, ale tráva to zachránila:-) A podruhý už to letělo, konečně, bez cukání...netuším proč a mám docela obavy to házet, ostatně jako cokoliv jinýho, poslední dobou:-)

Nakonec model létá s vrtulí 8/3.8, což je asi nejlepší kompromis.

20.4. 2011 model za letu opět přestal reagovat a šel asi z 15ti metrů k zemi...čumák pryč a křídlo napůl. No ale ještě jsem ho opravil a nastříkal, ale co do něj dám za přijímač zatím nevím...

22.6. 2011 po delší době zase let, tentokrát s přijímačem JETI REX 5...výsledek stejný, 2 minuty letu a zase pád. Poškodil se jen čumák a motorová přepážka, sice ne moc, ale opravovat už ho nebudu, nechce se mi. Tohle letadlo se moc nepovedlo. Nejhorší je, že nevím, proč to pořád padalo. Ale rukama to nebylo...Takže tímto Corsair skončil. Vykuchal jsem elektroniku a jde z baráku...

Stavěno:od 01/2010 do 05/2010

Stav: po havárii darován na hraní:-)

19.03.2010 20:19:09
josef.baco
Kamarádi modeláři
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one