Vítejte na stránkách věnovaných převážně leteckému modelářství a cestování....
MIG 15 - obrázek

MIG 15 - obrázek

Po delší době i Honza dodělal další stroj, tentokrát parádní MIG 15 na dmychadlo...

Korpus modelu pochází od kamaráda Milana, kterému ležel rok ve sklepě. Model tam ležel smutně mezi deskami polystyrenu a bylo mi ho docela líto. Milan mně tak dlouho přesvědčoval, až mně "ukecal“, že jsem se teda rozhodl model dokončit. Vyměnil jsem ho s Milanem za pár desek extrudovaného polystyrenu a pustil se do stavby. Sice mi to trvalo trochu déle, času je docela málo, ale výsledek si myslím stojí za to.

MIG je postaven celý z obyčejného bílého fasádního polystyrenu. Křídla jsou vyztužena uhlíkovými nosníky a balzovými lištami na náběžné a odtokové hraně. Pohonná jednotka je umístěna uprostřed trupu, který je dělený a opatřený bajonetovým spojem. Přední část trupu je po havárii vyrobena z extrudovaného polystyrenu, čímž se stal mnohem pevnější. Model je celý vytmelen šlehaným tmelem ONTIME a kamufláž je udělána barvami BALAKRYL.

Model byl zalétáván RC soupravou HITEC ECLIPSE 7 s přijímačem HITEC ELECTRON 6, ale z důvodu neustálého rušení, projevovalo se při prudkém přidání plynu a absolutní ztrátou ovladatelnosti modelu (příčina se nepodařila odhalit), byl model osazen soupravou HOBBY KING na 2,4 GHz a vše funguje bez problémů.

Tady je pár tech. údajů:

Rozpětí                     840 mm

Délka                        770 mm

Váha                        830 g

Vybavení: 

2x servo Power HD 1800A, 8g

1x servo E-Sky  EK2-0508, 8g

Dmychadlo EDF 64 s motorem Turnigy HXT 2435 4400 ot./V

Baterie Li-Pol  3S 2200 mAh

Regulátor MAG 8   30 A

Přijímač Hobby King 6-ti kanál 2,4GHz

Vysílač Hobby King 6-ti kanál 2,4 GHz

 

                

 

07.10.2009 11:11:53
josef.baco
Kamarádi modeláři
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one