Vítejte na stránkách věnovaných převážně leteckému modelářství a cestování....

Po delším uvažování jsem se nakonec rozhoupal a začal stavět odporovou pilu. Dovedlo mě k tomu přesvědčení, že mít jednu a jednoho řezače na několik lidí je málo, tak snad se tímhle ten stav zlepší:-)

Bohužel zkušenosti s elektronikou mám veškerý žádný, takže jsem o výrobu zdroje požádal švagra. Uvidím, jak se s tím popere. Taky jsem hodně čerpal z internetu a tahal rozumy od několika lidí, za které jim tímto děkuji. Když už jsem se do toho dal, udělal jsem rám jak na rámovou pilu, 90 cm dlouhou, tak i malej na svislou pilu, 25 cm. K tomu jsme si nechal uříznout pár desek lamina a z nich udělám pracovní stoly. Vše je asi nejlíp vidět na fotkách. K řezání jsem sehnal jak odporový drát, tak i vyhlášenou strunu na řezání knedlíků, kterou mi hodně lidí doporučovalo. Uvidím, co bude lepší. Každopádně se s tím musím naučit řezat, protože zatím to vím jen teoreticky:-)

21.2. 2009  Zdroje jsem se nakonec taky dočkal, mechanicky ho dal dohromady, připájel pár prkotin, na který už švagr neměl sil a je hotovo. Dá se u něj regulovat napětí (0-27V) a proud (0-2A), přičemž proud je řídící. Při zkouškách všechno běhalo, tak snad to pojede jak po másle. Teď už jen dodělat kabeláž k pilám a bude to všechno. Fotky dodám hned jak to dám do kupy.

25.6. 2009 Vše je už po kupě, připraveno k použití, vč. stolů, takže už zbývá jen něco vyříznout. Zatím nemám moc čas ani chuť na nějaký nový stroj, chci dodělat to co mi leží na stole, ale řezat už by šlo. Myslím, že to brzy zkusím na nějakým letadlo pro kamaráda...aspoň doufám, když mi to doma leží.

18.7. 2009   Konečně jsem řezačku vyzkoušel, struna se dost protahuje, nevydrží úplně napnutá, když jsem napínal víc, tak praskla. No ale po výměně už další držela, tak jsem zkusil něco vyřezat. Šlo to dobře, i když jsem zdroj nastavil téměř na maximum, možná zkusím ještě jiný řezací dráty. Akorát vím, že šablony z překližky nejsou to pravý, drát se do nich vpaluje a pak zadrhává, nejlepší bude cuprextit, ale nevím, kde takový množství sehnat. No každopádně řezačka funguje a to je hlavní. Ještě jsem si k řezání udělal stoly, jeden větší pro řezání velkou pilou a menší pro svislou pilu, ale ten jsem zatím nepoužil.

02.12.2008 18:12:01
josef.baco
Kamarádi modeláři
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one