Vítejte na stránkách věnovaných převážně leteckému modelářství a cestování....

Abych si nemusel pořád kompresor půjčovat, rozhodl jsme se koupit vlastní , pokud možno i se stříkací pistolí...

Chtěl jsem pokud možno set, abych neměl problém s kompatibilitou, případně nemusel nic dokupovat a bastlit, i když to určitě možný je a bez problémů. Nakonec jsem se rozhodl pro výrobek firmy Gude, která nabízela tento airbrush set:

http://www.gude.cz/naradi-technika/bezolejove-kompresory/airbrush-kompresor-set.html

Bohužel hned při prvním použití se rozbil, prasknul redukční ventil. Reklamace byla uznána, ale tento typ už se údajně nevyrábí, takže jsem musel hledat dál. "Risknul" jsem to a zůstal u stejné firmy a pořídil jiný airbrush set, tentokrát v provedení PROFI.

25.6. 2009

http://www.gude.cz/naradi-technika/bezolejove-kompresory/kompresor-air-brush-profi.html

Údajně s ním nejsou problémy, reklamace apod. A dokonce jsem ho sehnal ještě levněji než ten první:-) No tento týden mi dorazil, takže ho o víkendu musím zkusit, abych ho mohl případně beztrestně vrátit, ale snad to nebude nutný.

28.6. 2009 Tak jsem kompresor vyzkoušel stříkáním Stuky. Všechno fungovalo dobře, ale pak najednou pistole přestala stříkat.Několikrát jsem jí rozebral, vyčistil a bez výsledku. Vůbec nevím co je špatně. Dokonce ani čistou vodu to nevytáhne. Ale kompresor slabej není, s druhou pistolí stříká v pohodě. Nevím co už nastavit, aby to zas fungovalo jako na začátku...

Po reklamaci, která byla uznána a pistole vyměněna, jsem to vyzkoušel, všechno fungovalo v pohodě, tak uvidím, jak to bude střkat barvu. Snad už mám pokoj a chvíli u mě vydrží, i když nejsem moc optimista, po tom, co jsem mluvil se servisním technikem v Gude...uvidíme.

7.10. 2009 Bohužel po dalším stříkání je stav opět stejný jako u pistole první, takže jí musím zase reklamovat. Už mě to nebaví a štve mě to, ale co s ní doma. Kdyby stříkala jako poprvý, tak je to parádní, ale když se potom tak podělá....Pokud bude reklamace uznána, v což doufám, tak ale přijdu i o kompresor a budu zase na začátku.

Reklamace byla uznána, ale tím pádem jsem bez kompresoru. Pokusím se nějaký vyrobit za použití kompresoru z ledničky.

25.06.2009 11:16:07
josef.baco
Kamarádi modeláři
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one