Vítejte na stránkách věnovaných převážně leteckému modelářství a cestování....

Po delším uvažování jsem se nakonec rozhoupal a začal stavět odporovou pilu. Dovedlo mě k tomu přesvědčení, že mít jednu a jednoho řezače na několik lidí je málo, tak snad se tímhle ten stav zlepší:-)

Zdroj

Zdroj

Rám svislé pily 30 cm

Rám svislé pily 30 cm

Pila 90 cm

Pila 90 cm

Rozhodl jsem se udělat pořádný přípravek na lisování kabin a případně i jiných drobných dílů...

Z fotek je asi než z popisu jasnější jak to funguje...

Ze spoda

Ze spoda

Ze zhora i s kopytem

Ze zhora i s kopytem

Pohotovostní režim :-)

Pohotovostní režim :-)

Asi před rokem jsem koupil v Baumaxu kompresor na foukání pneumatik a lehce ho upravil k malý stříkací pistoli. Byl to ale docela šunt, občas vynechával a hlavně dělal strašnej rachot. Tempesta jsem s ním nastříkal, ale pak si řekl už nikdy víc. A protože stříkaná kamufláž je asi lepší a hlavně lehčí než štětkovaná, tak to nějakej kompresor prostě chtělo. Naštěstí Milan měl stejnej názor a doma starší kompresor z ledničky, tak ho dal dohromady, přidal tlakovou nádrž ze starýho hasičáku, udělal potrubí a bylo to. I když to určitě nebylo tak jednoduchý, jak jsem napsal.Fouká dostatečně a hlavně není ani slyšet. Takže můžeme vesele stříkat, snad to bude znát a letadla budou vypadat k světu.

Abych si nemusel pořád kompresor půjčovat, rozhodl jsme se koupit vlastní , pokud možno i se stříkací pistolí...

Po všech peripetiích s kompresory Gude jsem se rozhodl, že ho nějak splácám sám, po vzoru Milana, z jehož konstrukce jsem vyšel.

Kamarádi modeláři
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one