Vítejte na stránkách věnovaných převážně leteckému modelářství a cestování....

Byl to něco málo přes měsíc co jsme se vrátili z výletu "Okolo Čech" a já začal zase uvažovat o tom, že někam vyjedu. Luděk se chystal do Opavy za Zuzkou, tak jsem si řekl, že se tam sejdeme.

Vyrazil jsem v pondělí 23.8. 1999 a po předchozí zkušenosti si vzal o dost víc věcí, protože když začne pršet, tak je spotřeba velká. Kolo sice vážilo asi 35 kg, ale aspoň o něm budu vědět:-) Jenom stan, co mi půjčil Luďa, má aspoň 5 kg.

První den jsem jel přes Mimoň, kolem Mnichova Hradiště a skončil jsem po 153 km v kempu v Miletíně. Léto už bylo u konce a tak tu bylo docela prázdno. Stan jsem nestavěl, jen jsem si do něj vlezl, kdyby pršelo.

Další den jsem pokračoval dál na východ, už ani nevím přesně kudy, ale vím, že jsem to vzal přes Orlický hory. Náchod, Dobruška, Rychnov nad Kněžnou, Rokytnice, pak Králíky a Hanušovice. Tady jsem přespal u našich známých, sice jsme se 12 let neviděli, ale vzpomněli si:-)

Ve středu jsem pokračoval přes Jeseník, Zlaté Hory, Město Albrechtice a Krnov až do Opavy, kde jsem navštívil kámoše z koleje, Lukáše. U něj jsem zůstal celý čtvrtek a v pátek jsem odjel do Hoštic k Zuzce. Luďa tam ještě nebyl, ale zvládli jsme to i bez něj. Dorazil v sobotu, byli jsme na pouti, pak nějaká oslavička no prostě pohoda.

V pondělí jsem vyrazil zpět a po 165 km zastavil u Ústí nad Orlici, kde jsem u krajnice rozdělal stan. Místní na mě koukali divně, ale noc proběhla v pohodě. Další den jsem dojel do Bělé p. Bezdězem, kde jsem nenašel žádnej kemp, tak jsem se utábořil u rybníka pod přístřeškem. Na lavičce je dost málo místa, ale nějak to vydržím. Docela se ochladilo, spal jsem asi od 9 do jedný v noci, pak jsem se klepal zimou a čekla na ráno. Spacák do -3°C má asi raději větší teplo. No ale nezmrznul jsem, bylo ale tak kolem 8 stupňů, odhaduju.

Ve středu mě už čekalo jen asi 70 km do Děčína, což jsem za dopoledne zmáknul. Za celou dobu jsem ani jednou nezmoknul, asi proto, že jsem měl tolik věcí. Ani jeden defekt mě nepotkal, takže jsem byl spokojenej. Za těch 6 dní cesty jsem ujel 905 km, což je docela slušnej průměr.

10.06.2013 12:34:36
josef.baco
Kamarádi modeláři
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one